Jak vyrobit šatní skříň svépomocí

Pokud potřebujete využít dané místo na maximum jako šatní skříň a pokud jste trochu manuálně zruční, můžete si skříň vyrobit sami. Není úplně jednoduché říci, jestli se vám to vyplatí, jestli ušetříte, než kdyby jste si šatní skříň objednali na míru od místního truhláře. Záleží na tom jak si budete účtovat sobě svůj vlastní čas:-).

Vhodný materiál pro šatní skříň

Jednoznačně nejvhodnější materiál je lamino. Je cenově dostupné. Jsou na výběr desítky skoro až stovky dekorů. Je bezvadně omyvatelné. Je dostatečně odolné.. Pro šatní skříně naprosto ideální! Máte obavu jak si lamino desky nařežete a jak je opatříte hranou?

Jednotlivé desky si nechte nařezat a ohranit.

V každém větším městě je nějaká truhlářská prodejna, kde lamino prodávají a kde jsou také schopni vám je nařezat na požadované rozměry. Po nařezání je třeba ještě hrany takzvaně ohranit. To znamená, že se na zatím ještě nehezké hrany (viditelná dřevotříska) nanese lepidlo a přilepí hrana stejného dekoru jako jsou desky. Dříve se používalo melaminových (papírových) hran s naneseným lepidlem. Ty bylo možné přilepit i doma žehličkou. Dnes se používají spíše moderní plastové ABS hrany, které vám v prodejně nebo truhlářství nalepí pomocí olepovacího stroje. Ten umí také automaticky oříznout přečnívající kousky hran. To vše za takovou cenu, že opravdu nemá smysl hrany nalepovat ručně.

Pozn.: v místě spoje mezi jednotlivými deskami šatní skříně hrana být nemusí. Nebude vidět…

Více se dozvíte v článku: Jak přesně objednat díly pro výrobu skříně

Jak naměřit prostor pro šatní skříň?

Jak naměřit prostor pro šatní skříň, aby se nově zhotovená do prostoru vešla, využila prostor naplno a okolo skříně se dobře uklízelo – o tom v dalším článku: Jak změřit prostor pro šatní skříň

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *