Pěkné skříně s posuvnými dveřmi

Bydlení je hra, jak se dovídáme z jednoho oblíbeného televizního pořadu. Někdo si se zaujetím a s radostí pořizuje nábytek do svého bytu a někdo to bere jako nutné zlo. Ať je to tak nebo tak, neobejde se žádná domácnost bez skříně s posuvnými dveřmi. Díky ohromnému výběru materiálů a škále barev si můžete tento druh nábytku sladit s ostatním vybavením bytu nebo domu, chaty, chalupy či podnájmu. Skříň se může stát i nejobdivovanějším kusem, pokud si vyberete moderní design, pěkný materiál a vhodnou barvu.

Trend moderní doby – skříně s posuvnými dveřmi

Dnes frčí u nás i ve světě nábytek na míru v podobě solitéru, který pokorně stojí na svém místě v podobě komody, knihovny nebo skříněk. Samozřejmě lze tento kus vyrobit v duchu skříně s posuvnými dveřmi či s klasickými dvířky na panty nebo se zásuvkami.  Není na škodu dveře skříně vyplnit barevnými skly nebo odlišným materiálem. Vnitřek každé skříně má podobné uspořádání – příčky, police, šuplíky nebo jsou zde šatní tyče, kravatníky, kalhotovníky, drátěné koše a držáky na různé věci.

Skříně s posuvnými dveřmi – nepodceňujeme kování

Nezbytnou a nejdůležitější součástí každé skříně s posuvnými dveřmi jsou samozřejmě dveře. Nestačí jen pěkný vzhled a moderní design. U dveří jakožto u celé skříně je rozhodující kvalitní a odolný materiál. Na výplně dveří se používají lamina. Co je to lamino? Tento nejpoužívanější materiál se často označuje velkými písmeny LTD a je k mání ve stovkách dekorů. Lamino je vcelku cenově dostupný materiál a tvrdší než masiv, navíc je otěruvzdorný, ale odolný jen proti krátkodobé vlhkosti. Ovšem, které dřevo je voděodolné? Žádné, jakmile se voda dostane pod povrchovou úpravu, malér je na světě. Celkový dojem skříně dotvoří kvalitní kování – hliníkové rámy, kde se zasadí dělicí lišty a kolejnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *