Skříně do dětského pokoje

Jakou skříň vybrat do dětského pokoje?

Skříně do dětských pokojů mohou být součástí dětských stěn nebo je můžete koupit samostatně. Protože se jedná o nábytek určený k užívání dětem, měl by taky jejich potřebám vyhovovat. šatní skříň by měla být především bezpečná, vyrobená ze zdravotně nezávadného materiálu.

Doporučujeme skříně z masivu ošetřené bezbarvým lakem, který chrání povrch před mechanickým poškozením. Pokud není skříň stabilní, určitě je potřeba ji zajistit přišroubováním ke stěně apod.

Dětské skříně se neliší tolik od skříní do ložnice či předsíně. Skříně by měly svými parametry vyhovovat právě dětem. Ty by měly moci skříně snadno obsluhovat. Je dobré, když jsou dětské skříně  doplněny o jeden nebo dva šuplíky na spodní prádlo.

Design dětské skříně

Skříň by měla být přizpůsobená ostatnímu nábytku v pokoji, popřípadě být vybrána ze stejné řady dětského nábytku. Velmi zajímavě a celistvě vypadá bydlení, kde jsou stejné skříně pro dospěláky a skříně pro děti. Jen například trochu menší..

Vždy je třeba dobře promyslet, že dítě roste a tak skříně z obrázkem postavičky z dětského večerníčku nemusí být za pár let úplně ok. Proto je dobré koupit skříně, které svým designem vydrží třeba až do studentského věku a design pro malé děti řešit třeba pomocí odlepovacích plakátů..

Dětský nábytek – další info

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *