Skříně do ložnice-jak vybrat

Jakou skříň vybrat do ložnice?

Nejvíce záleží kolik místa v ložnici máte. Pokud dostatek vyberte zvlášť šatní skříně do ložnice a zvlášť policové případně se šuplíky. Pokud máte k dispozici méně místa, do ložnice doporučujeme vybrat skříň kombinovanou, kvůli množství oblečení, které skříň musí pojmout. Část oblečení obou partnerů je možné poskládat do polic, tím se ušetří prostor v šatní části skříně. Na tyč šatní skříně věšíme vše, co by se mohlo při uložení do polic pomačkat…

Skříně s posuvnými dveřmi

Pokud vám nezbývá místo na klasicky otevíratelné šatní skříně. Tím se myslí otevírání pomocí dvířek, která když mají šířku okolo 60cm, musíte mít prostor před skříní alespoň 90-100cm (lépe je samozřejmě více – mohlo by se říci i, že více je lépe:-)). Při koupi skříně s posuvnými dveřmi může být tento prostor daleko menší.

Praktické doplňky skříně

Skříně mohou být doplněny zrcadlem, což je praktická vymoženost, kterou využije každá žena i muž při oblékání. (V nedávném průzkumu se dokonce dokázalo, že muž tráví před zrcadlem šatní skříně daleko více času, než žena). Kromě zrcadla jsou některé skříně vybaveny osvětlením. Při otevření skříně se prostor skříně rozsvítí a uživatel se snadno orientuje ve skříni i po tmě. Pokud zakoupená skříň žádné svítidlo neobsahuje, nezoufejte. Například v IKEA můžete taková světýlka levně dokoupit. Pro přehlednost a uspořádání oblečení je možné dokoupit drátěné moduly do skříně. Ve skříni pak každá část šatstva má své místo a vzhledem k tomu, že drátěný koš je průhledný, bude vaše šatní skříň skvěle přehledná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *